Mimořádné katecheze - Postní doba - 4. neděle

Ahoj děti,

vítáme vás dnes, 4. neděli postní ve ŠKOLE SVATÉHO JOSEFA. Protože už se zde nějakou dobu scházíme, pojďme si na začátek zopakovat, co všechno jsme se už naučili.

O svatém Josefovi už víme, že byl manželem Panny Marie a pěstounem Ježíše. Když byl Ježíš dítětem, svatý Josef o něj pečoval, Ježíše chránil, vychovával a učil jej svému řemeslu. Naučili jsme se, že svatý Josef byl tesařem. Poznávali jsme, co všechno povolání tesaře obnášelo a obnáší a teď už víme, s jakým materiálem a nářadím tesař pracuje. Zjistili jsme, co znamená, když je někdo patronem. Patron je ochránce a svatý Josef je patronem, tedy ochráncem, všech tesařů, truhlářů, manželů, pannen i křesťanských rodin nebo vychovatelů, je také vzýván jako přímluvce za šťastnou smrt.

Ve škole svatého Josefa jsme kromě poznávání svatého Josefa pátrali také po povolání našich předků, zkoumali nářadí a dílničky našich rodičů a prarodičů, prohlíželi dřevěné předměty doma a při procházkách rozlišovali stromy v přírodě. Také jsme se snažili napodobit svatého Josefa. Měli jsme za úkol někomu pomoci a nechlubit se tím. S každým splněným úkolem se nám pak daří pokračovat ve stavbách našich domů.

Zdá se vám, že už jsme toho zvládli hodně? A to si představte, že nás ještě něco nového čeká. V následujícím týdnu nás čeká objevování svatého Josefa jako hrdiny. Jak se pozná takový hrdina? Jaké má vlastnosti? Byl svatý Josef hrdinou?Je to hodně otázek. Na odpovědi ještě chvíli počkáme.

Zatím se pojďme podívat na to, jak se dařilo Madlence a Matýskovi Čvandovým poprat se s úkoly.

Dnes nás ale čeká ještě jedno video. V něm nám rodina Jelínkových prozradí, jak si poradili minulý týden, ale kromě toho uslyšíme také část úkolů pro týden příští. Tak pozorně poslouchejte :D

Máme velkou radost, že se vám plnění úkolů tak krásně daří. A musíme říct, že je moc pěkné zase vás vidět.

Úkoly pro tento týden
 1. Zjistěte, kdy má sv. Josef svátek.
 2. Zkuste si vzpomenout, kdo z kamarádů nebo z rodiny se jmenuje Josef. Popřejte mu k svátku a pomodlete se za něho.
 3. Pomodlete se za všechny živé i zemřelé Josefy.
 4. Dokážete odvyprávět příběh svatého Josefa?
 5. Zkuste přijít na to, proč byl svatý Josef hrdina. - pomoci vám může obrázek z časopisu DUHA, který najdete pod tímto textem.
Další aktivity
 • svatý Josef - NENÁPADNÝ HRDINA (převzato z aktuálního časopisu DUHA)

 • kvíz: která ze soch v našem kostele představuje svatého Josefa?
  Sochy
 • A víte? že dnešní neděle nese název RADOSTNÁ?
  Písnička pro nejmenší - KDYŽ MÁŠ RADOST
Zpět