vítáme vás na webových stránkách, které vám přiblíží naši farnosti. Společně s námi můžete sdílet aktuální události ve farnosti nejen starosti, které nás trápí, ale především radosti, které nás těší.

Pořad bohoslužeb

Pořad bohoslužeb je od 30.12.2017 do 7.1.2018 v obvyklou dobu.
Více informací ZDE.


V pátek 5. ledna při mši sv. se bude světit tříkrálová voda, křída a kadidlo.
V neděli 7. ledna v 17 hod. bude v našem kostele novoroční koncert sboru K DUR a Musica Organum. Srdečně zveme.

V sobotu 12. srpna 2017 v 10 hodin v kostele sv. Maří Magdalény v Kuřimi jsme se rozloučíli
s Mons. Jiřím Krpálkem, O.Melit. Více ZDE.

Záznam je ZDE.
Můžete si též přečíst Petrklíč (3/2017)věnovaný otci Krpálkovi

V neděli 1.10. v 9.00 v Kuřimi a ve 12.00 hod v Mor. Knínících proběhlo promítání věnované otci Krpálkovi. Záznam je ZDE.
Prosím podívejte se na novou fotogalerii - odkaz je dole na této stránce.

Aktuální oznámení

Tříkrálová sbírka

18. ročník Tříkrálové sbírky se uskuteční od 1. do 14. ledna 2018. V neděli 7. ledna máme k dispozici hodně dětských pomocníků, ke kterým hledáme vedoucí skupinky. Prosíme, kdo by byl ochoten se zapojit do Tříkrálové sbírky, ať se přihlásí u Hanky Prokopové nebo u Václava Zedníka.

Setkávání mladších děti na faře.

Zveme mladší děti na pravidelná setkávání na faře. Setkávat se budeme každý pátek od 15.30 h. Společně si zazpíváme, zahrajeme hry a pomodlíme. První setkání proběhne v pátek 7. 4. 2017 a skončí 16.30 hodin. Bližší informace u paní Kvaltinové a Drahovské.

Setkávání po druhé mši svaté ve farní klubovně

Všechny vás zveme na setkávání po druhé mši svaté do farní klubovny na společné posezení a děti na hraní her.

Zkoušky chrámového sboru

Po krátké přestávce začaly opět pravidelné zkoušky chrámového sboru. A to vždy v Po v 19 hod na faře anebo v kostele. Rádi mezi námi uvítáme nové zpěváky. Termín první letošní zkoušky je 22.ledna.

Rekonstrukce fary

Fara prochází rekonstrukcí. Náklady budou ve statisících korun. Každou třetí neděli v měsíci bude sbírka na tento účel.

Nenoste nepotřebné věci do kostela

Kostel je stánek Boží, nikoliv odkladiště pro nepotřebné věci v našich domácnostech např. domácí spotřebiče, přerostlé květiny, staré čísla církevních časopisů a mnoho a mnoho dalšího. Prosím nenoste tyto věci do kostela ani na faru!

Pravidelné aktivity ve farnosti

Kroužek etické a altruistické výchovy - Mateřské školky Kuřim

Upozorňujeme všechny rodiče dětí, které navštěvují kuřimské školky na možnost přihlášení dětí do tohoto kroužku.
Více informací ZDE.

Pozvání na dětské katecheze - každou nedělní mši o půl desáté

Od září do června nabízíme pro děti nedělní katecheze.
Každou nedělní mši v 9.30 po evangeliu děti odchází společně s katechetou do oratoře. Po homílii se vrací opět do lavic, ke svým rodičům. Katecheze si klade za cíl dětem přiblížit slavení mše svaté, vysvětlit jim čtení, evangelium. Měla by být povzbuzením pro děti, aby pro ně nedělní mše nebyla nutné zlo a začaly se do kostela těšit. Aby katecheze měly smysl a byly přínosem, dovolujeme si i vás požádat o spolupráci. Ta spočívá především v zájmu o to, co si vaše dítě z katechezí odnáší, jestli se mu tam líbí, zda má do příště splnit nějaký úkol-atd. Na všechny děti (mladší mohou přijít v doprovodu rodičů) se těší katecheté.


Výuka náboženství na kuřimských školách

Aktuální rozvrh výuky náboženství naleznete na těchto stránkách v sekci život farnosti - výuka náboženství. Případné dotazy, náměty či připomínky ohledně výuky náboženství můžete sdělit paní učitelce náboženství Hance Prokopové.
Prosím rodiče, aby děti z náboženství, v případě absence, písemně omlouvali hned následující hodinu, ne formou sms. Sms je informace pro vyučujícího, že nebudou ve výuce, ale dokládat k výkazům se musí písemné omluvenky.

Život farnosti

vloženo 9.11.2009 10:00

Fotografie

Nová fotogalerie ZDE.
Fotografie z farního dne 2006 ZDE.
Fotografie z dětské mše dne 6. 12. 2009 a další fotky z dění kuřimské farnosti naleznete také: http://fotogaleriefarnostkurim.rajce.idnes