vítáme vás na webových stránkách, které vám přiblíží naši farnosti. Společně s námi můžete sdílet aktuální události ve farnostiů nejen starosti, které nás trápí, ale především radosti, které nás těší.

Pořad bohoslužeb

Pořad bohoslužeb od 21.8.2016 do 28.8.2016. je v obvyklou dobu.

Podrobnosti ZDE.

Zveme všechny farníky, ale i ostatní příznivce cyklistiky na cyklopouť z Kuřimi na Vranov. Akce se koná za nedeštivého počasí v neděli 4. září odpoledne.a je určena pro všechny věkové kategorie. Podrobnosti naleznete na plakátech na nástěnkách.
V pondělí 22.8. se koná od 16 hodin brigáda na faře – úklid fary. Budeme vděčni za každou pomoc, za každou pomocnou ruku.
Více informací o našem novém panu faráři se dozvíte zde.

Aktuální oznámení

18.- 24.9. pouť do Medžugorie

Ve dnech 18.- 24.9. je možnost zúčastnit se poutě do Medžugorie. Pouť organizuje paní Lundová z Deblína a ještě mají volná místa v autobuse. Autobus odjíždí 18.9. odpoledne a cestou se napojí na Českomoravskou Fatimu P. Pavla Dokládala. Ubytování je u Olinky Merkovičové, strava tamtéž. Polopenze a ubytování stojí 87 euro. Cena za dopravu podle počtu poutníků. Hlásit se můžete na telefon paní Lundové 731 768 630.

Setkávání po druhé mši svaté ve farní klubovně

Všechny vás zveme na setkávání po druhé mši svaté do farní klubovny na společné posezení a děti na hraní her.

Zkoušky chrámového sboru

Od pondělí 7. září se opět konají zkoušky chrámového sboru. Budou probíhat ve farní klubovně vždy od 19 hodin. Je potřeba hodně silných mužských hlasů. Těšíme se na stávající, ale i na nové členy, kteří se k nám chtějí přidat.

Rekonstrukce fary

Fara prochází rekonstrukcí. Náklady budou ve statisících korun. Každou třetí neděli v měsíci bude sbírka na tento účel.

Nenoste nepotřebné věci do kostela

Kostel je stánek Boží, nikoliv odkladiště pro nepotřebné věci v našich domácnostech např. domácí spotřebiče, přerostlé květiny, staré čísla církevních časopisů a mnoho a mnoho dalšího. Prosím nenoste tyto věci do kostela ani na faru!

Pravidelné aktivity ve farnosti

Kroužek etické a altruistické výchovy - Mateřské školky Kuřim

Upozorňujeme všechny rodiče dětí, které navštěvují kuřimské školky na možnost přihlášení dětí do tohoto kroužku.
Více informací ZDE.

Pozvání na dětské katecheze - každou nedělní mši o půl desáté

Od září do června nabízíme pro děti nedělní katecheze.
Každou nedělní mši v 9.30 po evangeliu děti odchází společně s katechetou do oratoře. Po homílii se vrací opět do lavic, ke svým rodičům. Katecheze si klade za cíl dětem přiblížit slavení mše svaté, vysvětlit jim čtení, evangelium. Měla by být povzbuzením pro děti, aby pro ně nedělní mše nebyla nutné zlo a začaly se do kostela těšit. Aby katecheze měly smysl a byly přínosem, dovolujeme si i vás požádat o spolupráci. Ta spočívá především v zájmu o to, co si vaše dítě z katechezí odnáší, jestli se mu tam líbí, zda má do příště splnit nějaký úkol-atd. Na všechny děti (mladší mohou přijít v doprovodu rodičů) se těší katecheté.


Výuka náboženství na kuřimských školách

Aktuální rozvrh výuky náboženství naleznete na těchto stránkách v sekci život farnosti - výuka náboženství. Případné dotazy, náměty či připomínky ohledně výuky náboženství můžete sdělit paní učitelce náboženství Hance Prokopové.
Prosím rodiče, aby děti z náboženství, v případě absence, písemně omlouvali hned následující hodinu, ne formou sms. Sms je informace pro vyučujícího, že nebudou ve výuce, ale dokládat k výkazům se musí písemné omluvenky.

Život farnosti

vloženo 9.11.2009 10:00

Fotografie

Nové fotografie z farního dne ZDE.
Fotografie z dětské mše dne 6. 12. 2009 a další fotky z dění kuřimské farnosti naleznete také: http://fotogaleriefarnostkurim.rajce.idnes