vítáme vás na webových stránkách, které vám přiblíží naši farnosti. Společně s námi můžete sdílet aktuální události ve farnosti nejen starosti, které nás trápí, ale především radosti, které nás těší.

Pořad bohoslužeb

Pořad bohoslužeb od 21.5.2017 do 28.5.2017. je v obvyklou dobu. Více informací ZDE.


Aktuální oznámení

Informace pro děti přistupující k prvnímu svatému přijímání

26.3.2017 - katecheze po modlitbě Křížové cesty, budou následovat pravidelné katecheze á 14 dní, v 17 hodin - vždy v neděli
10.6.2017 - svátost smíření
11.6.2017 - na mši svaté v 9:30 první svaté přijímání
17.6.2017 - posezení na faře

Den národnostních menšin

Římskokatolická farnost Kuřim ve spolupráci s městem Kuřim vás srdečně zve 28.5. na Den národnostních menšin v areálu zámku v Kuřimi, začátek ve 14 hodin. Můžete se těšit na tradiční jídla národnostních menšin, žijících v Kuřimi, bohatý doprovodný program a vystoupení dětí kuřimských škol a z mateřské školy. Akci doprovodí i výstava a program ZUŠ Kuřim OPEN! Letos bude také mimořádně zpřístupněna vyhlídka z věže kuřimského kostela sv. Maří Magdaleny. Čekají vás soutěže spojené s tématikou národnostních menšin o ceny. A přijedou i Beatles (revival). Potřebujeme dobrovolníky, kteří by dělali dozor při prohlídce z věže kostela. Kompletní program je ZDE.

4. června v 18 hodin koncert souboru Solitutticelli

Srdečně Vás zveme v neděli 4. června v 18 hodin do kuřimského kostela na koncert duchovní hudby. Prostor kuřimského chrámu rozezní tóny vynikajícího violoncellového souboru Solitutticelli. Program koncertu bude podtržen účastí skvělé sopranistky paní Hany Škarkové. Podrobnosti naleznete na plakátech.

noc na faře 23. června

Děti jsou zváni na farní akci „noc na faře“ z pátku 23. června do soboty 24. června. Jedná se o společné hry, zábavu i samozřejmě modlitbu. Na tuto akci naváže farní den farnosti, který bude v neděli 25. června od 14 hodin na faře i orlovně, je určený pro všechny věkové kategorie. Děti se mohou hlásit v sakristii.

Setkávání mladších děti na faře.

Zveme mladší děti na pravidelná setkávání na faře. Setkávat se budeme každý pátek od 15.30 h. Společně si zazpíváme, zahrajeme hry a pomodlíme. První setkání proběhne v pátek 7. 4. 2017 a skončí 16.30 hodin. Bližší informace u paní Kvaltinové a Drahovské.

Setkávání po druhé mši svaté ve farní klubovně

Všechny vás zveme na setkávání po druhé mši svaté do farní klubovny na společné posezení a děti na hraní her.

Zkoušky chrámového sboru

V pondělí 16.1. začne po vánoční přestávce setkávání farního sboru v 19 hodin v kostele. Ve sboru jsou vítáni i další nové zpěváci.

Rekonstrukce fary

Fara prochází rekonstrukcí. Náklady budou ve statisících korun. Každou třetí neděli v měsíci bude sbírka na tento účel.

Nenoste nepotřebné věci do kostela

Kostel je stánek Boží, nikoliv odkladiště pro nepotřebné věci v našich domácnostech např. domácí spotřebiče, přerostlé květiny, staré čísla církevních časopisů a mnoho a mnoho dalšího. Prosím nenoste tyto věci do kostela ani na faru!

Pravidelné aktivity ve farnosti

Kroužek etické a altruistické výchovy - Mateřské školky Kuřim

Upozorňujeme všechny rodiče dětí, které navštěvují kuřimské školky na možnost přihlášení dětí do tohoto kroužku.
Více informací ZDE.

Pozvání na dětské katecheze - každou nedělní mši o půl desáté

Od září do června nabízíme pro děti nedělní katecheze.
Každou nedělní mši v 9.30 po evangeliu děti odchází společně s katechetou do oratoře. Po homílii se vrací opět do lavic, ke svým rodičům. Katecheze si klade za cíl dětem přiblížit slavení mše svaté, vysvětlit jim čtení, evangelium. Měla by být povzbuzením pro děti, aby pro ně nedělní mše nebyla nutné zlo a začaly se do kostela těšit. Aby katecheze měly smysl a byly přínosem, dovolujeme si i vás požádat o spolupráci. Ta spočívá především v zájmu o to, co si vaše dítě z katechezí odnáší, jestli se mu tam líbí, zda má do příště splnit nějaký úkol-atd. Na všechny děti (mladší mohou přijít v doprovodu rodičů) se těší katecheté.


Výuka náboženství na kuřimských školách

Aktuální rozvrh výuky náboženství naleznete na těchto stránkách v sekci život farnosti - výuka náboženství. Případné dotazy, náměty či připomínky ohledně výuky náboženství můžete sdělit paní učitelce náboženství Hance Prokopové.
Prosím rodiče, aby děti z náboženství, v případě absence, písemně omlouvali hned následující hodinu, ne formou sms. Sms je informace pro vyučujícího, že nebudou ve výuce, ale dokládat k výkazům se musí písemné omluvenky.

Život farnosti

vloženo 9.11.2009 10:00

Fotografie

Nové fotografie z farního dne ZDE.
Fotografie z dětské mše dne 6. 12. 2009 a další fotky z dění kuřimské farnosti naleznete také: http://fotogaleriefarnostkurim.rajce.idnes